BAUHAUS Shine juhlavalosarja tuo lämpimän tunnelman puutarhaan, terassille ja parvekkeelle. 10 kirkasta pallovalaisinta luovat pehmeän lämminvalkoisen valon, joka sopii niin arkeen kuin juhlahetkiin.
Valosarja toimii aurinkoenergialla, joten se ei vaadi verkkovirtaa. Päivän aikana aurinkopaneeli lataa akun, ja valot syttyvät hämärän tullen. Käyttöaika yhdellä latauksella on noin 6–8 tuntia. Valittavana on useita valotiloja, kuten tasainen valo ja vilkkutoiminto.
Valosarjan kokonaispituus on 4,8 metriä ja yksittäisen valaisinpallon halkaisija 6 cm. IP44-suojausluokan ansiosta tuote soveltuu ulkokäyttöön.
| Tuotemerkki | BAUHAUS |
| Tuotenumero | 1641837 |
| Värilämpötila (K) | 2700-3200 |
| Halkaisija | 6 cm |
| Mitat | 6 cm ( Ø ) |
| EAN | 2032089297994 |
| Teho (W) | 0.02 |
| Sisälle / ulos | Ulos |
| IP-luokka | IP44 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Tuotenimi | LED-solar juhlavalosarja BAUHAUS Shine 4,8 m |
| Nettopaino (kg) | 0.157 |
| Tuotetyyppi | Aurinkokennovalaisimet |
| Jännite (V) | 1.2 |
| Paino (kg) | 0.210000 |