Wera Zyklop Flexible Lock on pitkä 3/8" jatkovarsi hylsytyöskentelyyn. Jatkovarren pituus on 200 mm, ja se sopii 3/8" neliökiinnitteisille hylsyille, joissa käytetään kuulalukitusta.
Flexible Lock -järjestelmän ansiosta hylsy voidaan lukita jatkovarteen tukevasti, mikä vähentää tahattoman irtoamisen riskiä työskentelyn aikana. Kun lukitus poistetaan käytöstä, hylsyjen vaihtaminen onnistuu nopeasti ja helposti.
Vapaasti pyörivä holkki nopeuttaa ruuvien ja muttereiden kiristämistä sekä avaamista, sillä jatkovartta voidaan pyörittää sujuvasti käsin. Kromivanadiiniteräksestä valmistettu ja mattakromattu rakenne tekee työkalusta kestävän ja hyvin kulutusta sietävän.
Tuotetiedot
| Tuotemerkki | WERA |
| Tuotenumero | 1245115 |
| Mitat | 200 mm ( P ) |
| EAN | 4013288121325 |
| Pituus | 200 mm |
| Tuotenimi | Jatkovarsi Wera Zyklop Flexible Lock 3/8" x 200 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.216 |
| Paino (kg) | 0.216000 |