Bosch PRO Multi Material -jiiri- ja katkaisusahanterä on suunniteltu erilaisten materiaalien tarkkaan ja pitkäikäiseen sahaukseen. Terä soveltuu erityisesti verkkovirtakäyttöisiin jiiri- ja katkaisusahoihin sekä monipuolisiin asennus- ja rakennustöihin.
Bosch PRO Multi Material -terässä on hiotut ja teroitetut kovametallihampaat, jotka parantavat terän kestävyyttä ja leikkuutehoa. Hyvin tasapainotettu, karkaistusta teräksestä valmistettu runko lisää sahaustarkkuutta ja vakautta käytön aikana.
Laajentumisurat vähentävät lämmön kertymistä ja auttavat pidentämään terän käyttöikää myös vaativassa käytössä. Tarvittaessa reiän halkaisijaa voidaan säätää sopivaksi supistusrenkailla.
Tuotetiedot
| Tuotemerkki | BOSCH |
| Tuotenumero | 1584983 |
| Halkaisija | 216 mm |
| Mitat | 216 mm ( Ø ) |
| EAN | 3165140317443 |
| Tuotenimi | Jiiri- ja katkaisusahanterä Bosch PRO Multi Material Ø 216 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.680 |
| Tuotetyyppi | Sahanterät |
| Paino (kg) | 0.680000 |