HOME It Garden joustava 15 metrin pituinen kasteluletku laajenee täyteen kokoonsa, kun avaat hanan ja taittuu takaisin 1/3 pituuteen, kun suljet veden. Letku koostuu joustavasta ja kestävästä lateksiletkusta, jonka ulkopinta on vahvaa 250 D polyesteriä. Molemmissa päissä on ergonomiset TPR-pinnoitteella varustetut pikaliittimet. Letku ei sisällä flataatteja. Sisältää 2 kpl pikaliittimet.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | HOME IT GARDEN |
| Tuotenumero | 1023275 |
| Mitat | 15 m ( P ) |
| EAN | 5708614913000 |
| Pituus | 15 m |
| Tuotenimi | Joustokasteluletku Home It Garden 15 m |
| Nettopaino (kg) | 0.803 |
| Tuotetyyppi | Puutarhaletku |
| Paino (kg) | 0.833000 |