Svedbergsin tyylikäs 180° kääntyvä suihkuseinä, jossa on teollisuushenkinen ruutukuviointi ja mattamusta profiili. Karkaistu 8 mm turvalasi ja itsestään sulkeutuvat saranat takaavat turvallisen ja kestävän käytön. Ovi voidaan kääntää sisäänpäin, jolloin lattiatilaa vapautuu, ja kynnyksetön rakenne sopii hyvin myös liikuntarajoitteisille. Minimalistinen muotoilu ja laadukkaat yksityiskohdat tekevät tästä suihkuseinästä näyttävän ja käytännöllisen valinnan moderniin kylpyhuoneeseen.
Takuu: 20 vuotta
| Tuotemerkki | SVEDBERGS |
| Tuotenumero | 1564683 |
| Lasin väri | Kirkas |
| Mitat | 78.5 x 200 cm ( L x K ) |
| EAN | 7323100243423 |
| Lasi | 8 mm turvalasi |
| Korkeus | 200 cm |
| Tuotenimi | Kääntyvä suihkuseinä Svedbergs mattamusta/ruutukuviointi 78,5 x 200 cm |
| Nettopaino (kg) | 35.000 |
| Paino (kg) | 36.000000 |
| Leveys | 78.5 cm |