Pisara 4 kääntyvä, puolipyöreä suihkuseinä on fiksu ja tilaa säästävä ratkaisu kylpyhuoneeseen. Kun suihkua ei käytetä, suihkuseinän voi kääntää seinää vasten. Puolipyöreät ovet ovat 6 mm paksuista, harmaata turvalasia. Suihkuseinä on saatavana 55 cm, 65 cm ja 75 cm leveyksissä.Vihtanin suihkuseinät on tarkoitettu klylpyhuoneeseen roiskeveden suojaksi uudis- sekä saneerauskohteissa. Suihkuseinät asennetaan seinään matta alumiinisella seinäkiinnitysprofiililla ja siinä on 25 mm tilaa putkien läpivientiä varten. Suihkuseinän leveyttä voidaan kasvattaa (0-10 mm) seinäprofiilin säädöllä. Pisara 4 suihkuseinässä on vakiovarusteena 50 mm laahustiiviste sekä kromattu vedin. VINKKI! Suihkuseinä voidaan asentaa myös suihkukulmaksi toisen Pisara 4 -suihkuseinän kanssa. Suihkukulmaksi asennettaessa magneettitiiviste varmistaa lasien sulkeutumisen tiiviisti toisiaan vasten (tiiviste myydään erikseen). Vihtanin Pisara -suihkutilankalusteet valmistetaan Suomessa, Oulun-tehtaalla. Pisara-tuotteilla on 2 vuoden tehdastakuu.
Toimitus sisältää 1 x Pisara 4 Harmaa -kääntyvän suihkuseinän, seinäprofiilin, vetimen sekä laahustiivisteen.
| Tuotenimi | Kääntyvä suihkuseinä Vihtan Pisara 4 Harmaa 55 cm |
| Tuotenumero | 1583999 |
| Paino (kg) | 19.000000 |
| EAN | 6430066840274 |
| Nettopaino (kg) | 17.000 |
| Tuotemerkki | VIHTAN |
| Lasin väri | Savulasi |
| Leveys | 55 cm |
| Korkeus | 201.5 cm |