Neljän polttimen Weber Spirit EPX-435R Stealth älykaasugrilli grillaa ruoat herkullisemmiksi. Grillissä on Sear Zone poltin, WiFi-yhteydellä toimiva digitaalinen lämpömittari, sivukeitin ja grillivarras. Weber Spirit Stealth malli on väriltään tyylikkään musta. Yksityiskohdissa on mustaa ruostumatonta terästä ja näyttävää punaista.
Grillin digitaalinen lämpömittari ja pakkaukseen sisältyvä langallinen ruoan lämpötila-anturi varmistavat, ettei lautasille päädy ylikypsiä tai puoliraakoja ruokia. Kun yhdistät lämpömittarin Weber Connect ovellukseen, voit valvoa grilliä etänä ja saada älypuhelimeesi ilmoituksen, kun grilli on kuumennut tai kun ruoka on valmis käännettäväksi. Kaksi punaisilla säätönupeilla merkittyä tehopoltinta lisäävät Sear Zonen tehoa. Se takaa lihaan, kalaan ja vihanneksiin näyttävät ja maukkaat ruskistusraidat. Yksittäiset polttimet on helppo sytyttää yhdellä kädellä Snap-Jet sytytyksellä.
Pakkaukseen sisältyvässä grillivartaassa kokonainen kana, kylkirivi tai lampaanviulu paistuu tasaisesti ja meheväksi. Oikean sivutason koloon laskettavat ja sivukiskoihin kiinnitettävät erikseen myytävät Weber Works grillaustarvikkeet auttavat hyödyntämään grilliä ympäröivän tilan optimaalisesti. Kun grillin posliiniemaloidut valurautaritilät kääntää ylösalaisin, niille voi asettaa erikseen myytäviä Weber Crafted Gourmet BBQ System grillaustarvikkeita. Niiden avulla grilli muuntuu esimerkiksi parilaksi, pizzakiveksi tai ristikkokuvioiduksi paahtoritiläksi.
Ominaisuudet
Tekniset tiedot
| Poltinten määrä | 4 |
| Tuotenumero | 1549761 |
| Tuotemerkki | WEBER |
| Syvyys | 65 cm |
| Mitat | 132 x 118 x 65 cm ( L x K x S ) |
| EAN | 0077924920509 |
| Grillausala | 45cm x 60cm |
| Korkeus | 118 cm |
| Tuotenimi | Kaasugrilli Weber Spirit EPX-435R Stealth |
| Nettopaino (kg) | 46.720 |
| Tuotetyyppi | Kaasugrilli |
| Tuotesarja | Spirit |
| Sivupoltin | Kyllä |
| Paino (kg) | 57.153000 |
| Leveys | 132 cm |