Shark Lock DD38 tarjoaa täydellistä hallintaa ajoon ja mukavan tuntuman peukalon alueella.Kahvan kuvioitu pinta ja pehmeä materiaali takaavat erinomaisen pidon ajatpa sitten käsineiden kanssa tai ilman.
22 mm tankoon sopiva Slim fit -kahva on paino-optimoitu ja käteen hyvin istuva. Kaksoisseoksinen kahva parantaa tuntumaa, siinä on pehmeämpi ulkokerros ja kovempi sisäydin. Kahva kiinnittyy tukevasti ohjaustankoon lukkojärjestelmällä, mikä tekee ajosta turvallista.
Kädensijat ovat ftalaatittomia, PAH-vapaita, lateksivapaita sekä luonnonkumivapaita.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | HERRMANS |
| Tuotenumero | 1596433 |
| Halkaisija | 22 mm |
| Mitat | 130 x 22 mm ( P x Ø ) |
| EAN | 6438534001257 |
| Pituus | 130 mm |
| Tuotenimi | Kädensija Herrmans Shark Lock DD38 lukkogrippi 130 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.090 |
| Paino (kg) | 0.090000 |