Tunnelmallinen koristevalaisin, jossa kirkasta Edison-mallista lamppukupua ympäröi kaunis polyrottinkivarjostin. Johdon pituus 1 m. Tuote toimii paristoilla, sisältää ajastimen. Toimintoja voi ohjata myös mukana tulevalla kaukosäätimellä. Soveltuu sisä- ja ulkokäyttöön. Ajastintoiminto 6 h päällä ja 18 h pois päältä.
4 kpl AA-paristot myydään erikseen.
| Tuotemerkki | AIRAM |
| Tuotenumero | 1560928 |
| Halkaisija | 15 cm |
| Mitat | 21 x 15 cm ( K x Ø ) |
| EAN | 6435200304681 |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 10000 |
| Korkeus | 21 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Tuotenimi | Koristevalaisin Airam Caracas |
| Nettopaino (kg) | 0.380 |
| Pääväri | Ruskea |
| Väri | Ruskea |
| Paino (kg) | 0.480000 |