Ruuvi on valmistettu karkaistusta teräksestä, kiiltosinkityllä pintakäsittelyllä. Varustettu Phillips-ristiurakannalla Ph2. Ruuvissa on kannan alla vastakierre, joka painaa levymateriaalin tiiviisti alustaa vasten.
| Tuotemerkki | ESSVE |
| Tuotenumero | 1594612 |
| Halkaisija | 3.9 mm |
| Mitat | 45 x 3.9 mm ( P x Ø ) |
| EAN | 7317761151814 |
| Sisälle / ulos | Sisälle |
| Pituus | 45 mm |
| Tuotenimi | Kova Kipsiruuvi Essve 3,9 x 45 FO-900 |
| Nettopaino (kg) | 2.205 |
| Tuotetyyppi | Muut ruuvit |
| Paino (kg) | 2.205000 |