Viallisten laattasaumojen katkaisuun. Myös urien jyrsintään rappauksessa, kaasubetonissa ja vastaavissa rakennusmateriaaleissa sekä veneen kannen saumojen puhdistukseen ja jälkityöstöön. Ei sovellu erittäin koville epoksi- tai sementtisaumoille. Taloudellinen vaihtoehto timanttityökaluille.
Segmentoitu, ihanteellinen kulmien ja reunojen tarkkaan työstämiseen. Leikkuuleveys n. 2,2 mm.
Tekniset tiedot
| Kappalemäärä/pkt | 1 |
| Tuotenumero | 1075276 |
| Tuotemerkki | FEIN |
| Halkaisija | 75 mm |
| Mitat | 75 mm ( Ø ) |
| EAN | 4014586389493 |
| Tuotenimi | Kovametallinsahanterä Fein 75 x 2,2 mm SL |
| Nettopaino (kg) | 0.049 |
| Tuotetyyppi | Leikkautarvikkeet |
| Paino (kg) | 0.049000 |