DeWalt kovapalaraspi on monitoimityökaluun tarkoitettu hiontatarvike kovien, epätasaisten ja haastavien pintojen työstämiseen. Se sopii esimerkiksi kaakelikiinnitteiden, betonin ja puun raakahiontaan.
Tough Grit -kovapalaraspi tekee liimojen, lakkojen ja tiivisteiden poistosta tehokasta ja nopeaa. Terä on käytännöllinen valinta remontti-, kunnostus- ja viimeistelytöihin, joissa tarvitaan hallittua materiaalin poistoa.
Kovapalaraspi on suunniteltu sopimaan DeWaltin monitoimityökaluihin, kuten DWE315KT- ja DCS355-malleihin. Pakkaus sisältää yhden kovapalaraspin.
Tuotetiedot
| Tuotemerkki | DEWALT |
| Tuotenumero | 1326837 |
| Halkaisija | 93 mm |
| Mitat | 93 mm ( Ø ) |
| EAN | 5035048099421 |
| Tuotenimi | Kovapalaraspi DeWalt monitoimityökaluun 93 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.098 |
| Tuotetyyppi | Raspiviila |
| Paino (kg) | 0.108000 |