Tämä kuivausalusta helpottaa astioiden, kattiloiden, paistinpannujen, termoskannujen, maljakoiden, viinilasien ja tarjoiluastioiden kuivattamista tiskipöydällä.
Kuivausalustassa on kätevät piikkirivit, jotka saa tarpeen mukaan ylös tai alas. Piikkirivin saa käännettyä matalaksi säilytyksen ajaksi, jolloin kuivausalusta mahtuu pieneen tilaan.
Näppärä valinta myös esimerkiksi mökille, veneeseen ja asuntoautoon.
Valumavesi ei valu tiskipöydälle vaan se kaadetaan pois alustasta käytön jälkeen. Kuivausalustan voi puhdistaa tarvittaessa vedellä ja astianpesuaineella.
| Tuotemerkki | SINI |
| Tuotenumero | 1567219 |
| Syvyys | 29.5 cm |
| Mitat | 41 x 2.3 x 29.5 cm ( L x K x S ) |
| EAN | 6423800030734 |
| Korkeus | 2.3 cm |
| Tuotenimi | Kuivausalusta Sini 41 x 29,5 cm Musta |
| Nettopaino (kg) | 0.620 |
| Pääväri | Musta |
| Väri | Musta |
| Paino (kg) | 0.680000 |
| Leveys | 41 cm |