LED-pistokantalamppu poistuvan pienoisloistelampun tilalle. Lampun mitat ja valontuotto vastaa perhoslamppua.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1568643 |
| Värilämpötila (K) | 3500 |
| Mitat | 13.71 x 13.4 x 13.4 cm ( P x L x K ) |
| EAN | 4058075822917 |
| Teho (W) | 7 |
| Energialuokka | F |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 30000 |
| Korkeus | 13.4 cm |
| IP-luokka | IP20 |
| Pituus | 13.71 cm |
| Valoteho (Lumen) | 720 |
| Tuotenimi | LED-lamppu Osram Dulux SQ16 GR8 7 W 3500 K |
| Nettopaino (kg) | 0.071 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Lampunkanta | GR8 |
| Väri | Mattavalkoinen |
| Jännite (V) | 220 |
| Paino (kg) | 0.108000 |
| Leveys | 13.4 cm |