Osram Orbis on moderni ja monipuolinen kattovalaisin, joka sopii erinomaisesti kosteisiin tiloihin. Valaisin tarjoaa miellyttävän lämpimän valkoisen valon ja tuo tilaan tasaisen valaistuksen.
Integroitu liiketunnistin ja hämäräkytkin lisäävät käyttömukavuutta ja auttavat säästämään energiaa, sillä valaisin syttyy vain tarvittaessa.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1527895 |
| Värilämpötila (K) | 3000 |
| Halkaisija | 40 cm |
| Mitat | 8.3 x 40 cm ( K x Ø ) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| EAN | 4099854448140 |
| Teho (W) | 25 |
| Energialuokka | E |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 25000 |
| Korkeus | 8.3 cm |
| IP-luokka | IP44 |
| Valon hajonta (°) | 120 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valon värilämpötila | Lämmin valkoinen |
| Valoteho (Lumen) | 1800 |
| Valaisimen materiaali | Alumiini |
| Varjostimen materiaali | Muovi |
| Liikesensori | Kyllä |
| Tuotenimi | LED-plafondi Osram Orbis Sensor 22 W 1800 lm 3000 K valkoinen Ø 40 cm IP44 |
| Nettopaino (kg) | 0.695 |
| Asennus | Sisälle |
| Pääväri | Valkoinen |
| Tuotetyyppi | Plafondit |
| RA-arvo | >80 |
| Tuotesarja | Orbis |
| Lampunkanta | Int. LED |
| Väri | Valkoinen |
| Jännite (V) | 240 |
| Takuu | 5 vuotta |
| Paino (kg) | 0.921000 |