Taco on tunnelmallinen pöytävalaisin, joka hurmaa koristeellisella kuvioinnillaan ja lämpimän valkoisella valollaan. Mustan lampunvarjostimen tähtimäinen reikäkuviointi luo kauniita valoleikkejä seinille ja ympäröivään tilaan – täydellinen tunnelmanluoja olohuoneeseen, makuuhuoneeseen tai eteiseen.
Valaisimessa on integroitu energiatehokas LED-valonlähde, joka tuottaa miellyttävää, pehmeän lämmintä valoa. Kevyt ja siro runko sopii hyvin pienemmillekin tasoille.
Tekniset tiedot
Mittojen lisätietoja
Paino: 0,7 kg
| Tuotemerkki | TRIO LIGHTNING |
| Tuotenumero | 1536110 |
| Valaisimen väri | Musta |
| Varjostimen väri | Musta |
| Värilämpötila (K) | 3000 |
| Syvyys | 13.5 cm |
| Halkaisija | 13 cm |
| Mitat | 13.5 x 34.5 x 13.5 x 13 cm ( L x K x S x Ø ) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| EAN | 4017807641332 |
| Teho (W) | 4 |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 25000 |
| Korkeus | 34.5 cm |
| IP-luokka | IP20 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 380 |
| Valaisimen materiaali | Muovi |
| Varjostimen materiaali | Muovi |
| Tuotenimi | LED-pöytävalaisin Trio Taco musta Ø 13 x 34,5 cm |
| Nettopaino (kg) | 0.650 |
| Pääväri | Musta |
| RA-arvo | 80 |
| Lampunkanta | Int. LED |
| Väri | Musta |
| Jännite (V) | 12 |
| Paino (kg) | 0.820000 |
| Leveys | 13.5 cm |