Konstsmide Amalfi LED-spottivalaisin on tehokas ja huomaamaton ratkaisu pihan, istutusten ja kulkureittien valaisuun. Maapiikillä varustettu spotti on helppo asentaa suoraan maahan, ja valaisinpään suuntausta voidaan säätää valaistavan kohteen mukaan.
Valaisimessa on neljä kiinteää High Power LED-valonlähdettä, jotka tuottavat miellyttävän lämpimän valkoisen valon. Mukana toimitettava muuntaja mahdollistaa turvallisen 12 voltin asennuksen ulkotiloihin. Alumiinirunkoinen valaisin on suunniteltu kestämään vaihtelevia sääolosuhteita, ja IP44-luokitus tekee siitä soveltuvan ympärivuotiseen ulkokäyttöön.
Amalfi-spotti toimii erinomaisesti esimerkiksi pensaiden, koristeheinien ja puiden korostusvalona.
| Tuotemerkki | Konstsmide |
| Tuotenumero | 1245173 |
| Värilämpötila (K) | 3500 |
| Syvyys | 15 cm |
| Mitat | 8 x 41 x 15 cm ( L x K x S ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 7318307447002 |
| Energialuokka | G |
| Korkeus | 41 cm |
| Sisälle / ulos | Ulos |
| IP-luokka | IP44 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 280 |
| Tuotenimi | LED-spottivalaisin Konstsmide Amalfi musta 41 cm IP44 |
| Nettopaino (kg) | 1.400 |
| Pääväri | Musta |
| Tuotetyyppi | Spottivalaisimet |
| Tuotesarja | Amalfi |
| Jännite (V) | 12 |
| Paino (kg) | 1.742000 |
| Leveys | 8 cm |