BAUHAUS RW.530 on tehokas ja monipuolinen akullinen LED-taskulamppu vaativaan käyttöön. Se soveltuu erinomaisesti esimerkiksi autotalliin, kellariin, ajoneuvojen huoltoon, verstaalle sekä kodin yleiskäyttöön. Jämäkkä rakenne ja vihreän ja mustan värinen moderni muotoilu tekevät lampusta kestävän ja miellyttävän käyttää.
Taskulamppu tuottaa neutraalin valkoista valoa ja tarjoaa jopa 420 lumenin valovirran. Lampussa on kiinteä LED-valonlähde, joka takaa energiatehokkaan ja tasaisen työvalaistuksen. Magneetti jalkaosassa mahdollistaa kiinnittämisen metallipintoihin, ja vyöklipsi sekä koukku helpottavat handsfree-käyttöä erilaisissa työtilanteissa.
Joustavan jalkaosan ansiosta valokulmaa voidaan säätää tarpeen mukaan. Täyteen ladattuna akun käyttöaika on jopa 3–25 tuntia valotehosta riippuen.
Tekniset tiedot
Akkutyyppi: litiumioniakku
Akkukapasiteetti: 4400 mAh
| Tuotemerkki | BAUHAUS |
| Tuotenumero | 1620390 |
| Latausaika | 2 tuntia |
| Mitat | 19 x 5.5 x 1.8 cm ( P x L x K ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 2032373769992 |
| Teho (W) | 5.4 |
| Korkeus | 1.8 cm |
| Pituus | 19 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 420 |
| Tuotenimi | LED-taskulamppu BAUHAUS RW.530 vihreä/musta 19 cm |
| Nettopaino (kg) | 0.305 |
| Väri | Vihreä |
| Pääväri | Musta |
| Paino (kg) | 0.335000 |
| Leveys | 5.5 cm |