Front on valmistettu valetusta alumiinista, mikä tukee yksinkertaista ja selkeää muotoilua.
Valaisimen voi asentaa ulkokäyttöön tai kylpyhuoneeseen.
Valaisimessa on sisäänrakennettu rinnakkaisliitäntä.
Suunnittelija: Holmbäck Nordentoft
LED-takuu: 5 vuotta
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | DESIGN FOR THE PEOPLE |
| Tuotenumero | 1035709 |
| Värilämpötila (K) | 3000 |
| Mitat | 36 x 6,8 cm ( L x K ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 5701581341487 |
| Teho (W) | 12 |
| Energialuokka | E |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 25000 |
| Korkeus | 6.8 cm |
| IP-luokka | IP44 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 850 |
| Tuotenimi | LED-ulkoseinävalaisin Nordlux Front Musta 36 x 6,8 cm |
| Nettopaino (kg) | 0.559 |
| Pääväri | Musta |
| Tuotetyyppi | Seinävalaisimet |
| Väri | Musta |
| Jännite (V) | 230 |
| Paino (kg) | 0.686000 |
| Leveys | 36 cm |