HehQ LED-valonauha 2 m on monikäyttöinen ja tyylikäs valaistusratkaisu esimerkiksi saunaan, kylpyhuoneeseen tai ulkotiloihin. Nauhan tasainen COB-LED-teknologia tuottaa yhtenäisen ja miellyttävän valoviivan ilman näkyviä yksittäisiä ledejä, mikä tekee valaistuksesta modernin ja viimeistellyn.
Lämmin 3000 kelvinin sävy luo pehmeän ja tunnelmallisen valaistuksen, joka sopii erinomaisesti rentoutumiseen. Valonauhaa voidaan käyttää joko päävalonlähteenä tai korostusvalona tilan ja tarpeen mukaan. Himmennettävyyden ansiosta valaistuksen voimakkuutta voidaan säätää helposti yhteensopivan muuntajan avulla.
IP67-suojaus tekee valonauhasta erinomaisen valinnan kosteisiin tiloihin, kuten saunoihin, höyryhuoneisiin ja suihkutiloihin, sekä ulkokäyttöön. Nauhassa on valmiit katkaisukohdat, joten se on helppo asentaa juuri oikean mittaiseksi.
Tuotetiedot
Toimittajan myöntämä takuu: 2 vuotta
| Tuotemerkki | HEHQ |
| Tuotenumero | 1654183 |
| Värilämpötila (K) | 3000 |
| Mitat | 2 m ( P ) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| EAN | 6438152076194 |
| Teho (W) | 20 |
| Sisälle / ulos | Sisälle |
| IP-luokka | IP67 |
| Pituus | 2 m |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 1828 |
| Tuotenimi | LED-valonauha saunaan HehQ 2 m IP67 |
| Nettopaino (kg) | 0.148 |
| Jännite (V) | 24 |
| Paino (kg) | 0.164000 |