Ergonomisesti muotoiltu ja struktuurisesti pinnoitettu kädensija tekee vasaran käytöstä miellyttävää. Uniikki tärähdystä vaimentava teknologia vähentää jopa 60 % iskusta johtuvan tärähdyksen vaikutusta. Vaimennusteknologia suojaa käsiä, ranteita ja käsivarsia tehokkaasti. Tasapainotettu varsi mahdollistaa täydellisesti hallitut lyönnnit. Purkutöihin suunniteltu talttapää työntää materiaalin turvallisesti sivulle.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | FISKARS |
| Tuotenumero | 1166750 |
| Mitat | 91 cm ( P ) |
| EAN | 6411501560070 |
| Pituus | 91 cm |
| Tuotenimi | Leka Fiskars XL 10 lb/36" |
| Nettopaino (kg) | 5.670 |
| Pääväri | Oranssi |
| Tuotetyyppi | Moska |
| Tuotesarja | Pro |
| Paino (kg) | 5.670000 |