Käytännöllinen sileäpintainen hylly, joka sopii monenlaiseen säilytykseen kodissa. Se toimii hyvin esimerkiksi kirjahyllynä tai osana muuta säilytysratkaisua. Valkoinen väri on ajaton ja helppo yhdistää erilaisiin sisustustyyleihin.
Tämä Elfa-hylly asennetaan yhteensopiville melamiinihyllyn kannattimille. Hylly voidaan yhdistää myös esimerkiksi kirjatukeen, jolloin kokonaisuudesta tulee entistä toimivampi.
Huom! Asennukseen tarvitaan yhteensopivat kannattimet sekä hyllyn kiinnitykseen sopivat hyllytapit tai ruuvit. Kannattimen tulee olla enintään 3 cm hyllyä matalampi.
| Tuotemerkki | ELFA |
| Tuotenumero | 1317631 |
| Syvyys | 400 mm |
| Mitat | 900 x 19 x 400 mm ( L x K x S ) |
| EAN | 7315494303104 |
| Korkeus | 19 mm |
| Tuotenimi | Levyhylly Elfa Classic valkoinen 900 x 400 x 19 mm |
| Nettopaino (kg) | 4.149 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Tuotetyyppi | Hylly |
| Paino (kg) | 4.610000 |
| Leveys | 900 mm |