Terä soveltuu puun, kevytmetallien ja muovin sahaamiseen. Yleiskäyttöinen sahanterä sopii Küpper Perfekt S -jiirisahaan ja muihin tämän teräpituuden sahoihin.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | Küpper |
| Tuotenumero | 1074722 |
| Mitat | 620 x 40 mm ( P x L ) |
| EAN | 4005568066501 |
| Pituus | 620 mm |
| Tuotenimi | Jiirisahanterä Küpper Universal 14-Z 620 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.190 |
| Tuotetyyppi | Sahanterät |
| Paino (kg) | 0.200000 |
| Leveys | 40 mm |