Profi Depot -jousialuslevy soveltuu ruuvi- ja pulttiliitosten varmistamiseen erilaisissa asennus- ja kiinnityskohteissa. Jousivoima auttaa estämään liitosten löystymistä käytön ja tärinän aikana. Sinkitty teräspinta lisää kestävyyttä ja suojaa kosteuden aiheuttamalta korroosiolta.
Tuotetiedot
| Tuotemerkki | PROFI DEPOT |
| Tuotenumero | 1002348 |
| Halkaisija | 18.1 mm |
| Mitat | 5.2 x 18.1 mm ( K x Ø ) |
| EAN | 4024506267848 |
| Korkeus | 5.2 mm |
| Tuotenimi | Jousialuslevy Profi Depot DIN127 sinkitty 10 mm 100 kpl |
| Nettopaino (kg) | 0.243 |
| Materiaali | Sinkitty teräs |
| Pääväri | Hopea |
| Tuotetyyppi | Viipaleet |
| Paino (kg) | 0.267000 |