Airam Lofine on ilmeikäs ja tunnelmallinen juhlavalosarja sisä- ja ulkokäyttöön. Valosarjassa on kynttiläkupun muotoiset kirkkaat lamput, joiden väleissä johdossa loistaa myös pienempiä LEDejä, luoden tasaisen ja elävän valaistuksen.
9,9 metrin pituisessa sarjassa on yhteensä 34 lamppua sekä 100 kiinteää lämpimän valkoista LEDiä. Tumma johto sulautuu huomaamattomasti ympäristöön. Valosarja toimii muuntajalla, jossa on kätevä ajastintoiminto.
Soveltuu erinomaisesti pihajuhliin, terasseille ja parvekkeille.
| Tuotemerkki | AIRAM |
| Tuotenumero | 1634461 |
| Mitat | 9,9 m ( P ) |
| EAN | 6435200321459 |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 10000 |
| Sisälle / ulos | Sisälle ja ulos |
| IP-luokka | IP44 |
| Pituus | 9.9 m |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 70 |
| Tuotenimi | Juhlavalosarja Airam Lofine musta 9,9 m IP44 |
| Nettopaino (kg) | 0.370 |
| Pääväri | Musta |
| Tuotetyyppi | Valaisimet |
| Paino (kg) | 0.470000 |