SDS plus -kaakelitaltta poistaa seinä- ja lattialaatat siististi ja nopeasti. Itseteroittuvan kärjen ja kallistetun leikkuureunan ansiosta SDS plus -kaakelitaltalla on pitkä käyttöikä ja 30 % korkeampi aineenpoistonopeus verrattuna tavanomaisiin talttoihin. Taltta on yhteensopiva SDS plus-talttalaitteen kanssa tai se voidaan liittää suoraan pyörinnän pysäytyksellä varustettuihin SDS plus -poravasaroihin.
| Tuotemerkki | BOSCH |
| Tuotenumero | 1079331 |
| Halkaisija | 42 mm |
| Mitat | 359 x 15 x 42 mm ( P x L x Ø ) |
| EAN | 3165140328012 |
| Pituus | 359 mm |
| Tuotenimi | Kaakelitaltta Bosch SDS Plus 260 x 40 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.320 |
| Tuotetyyppi | Meisselit |
| Paino (kg) | 0.332000 |
| Leveys | 15 mm |