Finbullet VDE -kaapelileikkuri on sähköasennustöihin tarkoitettu käsityökalu kaapeleiden tarkkaan ja turvalliseen katkaisuun. VDE-eristys ja 1000 V suojaus tekevät työkalusta sopivan kohteisiin, joissa tarvitaan sähköeristettyä työkalua.
160 mm pituinen kaapelileikkuri on kompakti ja helposti käsiteltävä. Ergonomisesti muotoillut kahvat auttavat pitämään otteen tukevana ja tekevät työskentelystä miellyttävää myös pidemmissä asennus- ja huoltotöissä.
Tuotetiedot
| Mitat | 160 mm ( P ) |
| Tuotenumero | 1620571 |
| EAN | 6438152010792 |
| Pituus | 160 mm |
| Tuotenimi | Kaapelileikkuri Finbullet VDE 1000 V 160 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.267 |
| Tuotetyyppi | Leikkurit |
| Paino (kg) | 0.283000 |