Fischer GB 8 x 50 mm -kaasubetonitulppa on tarkoitettu varmoihin kiinnityksiin kaasubetonissa. Tulppa kierretään esiporattuun reikään, jolloin sen ulkopuoliset siivekkeet muodostavat pitävän yhteyden rakennusmateriaaliin.
Tuote soveltuu esimerkiksi julkisivu- ja kattorakenteiden sekä kaiteiden kiinnittämiseen kaasubetoniin.
Tuotetiedot
| Kappalemäärä/pkt | 4 |
| Tuotenumero | 1001905 |
| Tuotemerkki | FISCHER |
| Halkaisija | 8 mm |
| Mitat | 50 x 8 mm ( P x Ø ) |
| EAN | 4006209909249 |
| Pituus | 50 mm |
| Tuotenimi | Kaasubetonitulppa Fischer GB 8 x 50 mm 4 kpl/pkt |
| Nettopaino (kg) | 0.024 |
| Tuotetyyppi | Kevytbetonitulppa |
| Paino (kg) | 0.024000 |