Kuudella polttimella ja sivukeittimellä varustettu tyylikäs Kingstone kaasugrilli. Malli sopii mainiosti suurempiin juhliin, sillä voi valmistaa suuren määrän ruokaa samanaikaisesti. Grillin kuudesta polttimosta yksi on infrapunapoltin, joka saavuttaa jopa 700°C lämpötilan. Infrapunapolttimen avulla erityisesti pihvit saavat herkullisen karamellisoituneen pinnan. Grillissä on emaloidusta valuraudasta valmistettu grilliritilä, jonka keskellä on pyöreä erikseen irrotettava osa, mikä sopii esimerkiksi pizzakivelle.
Kannessa olevan lämpömittarin ansiosta oikean grillauslämpötilan seuraaminen onnistuu helposti. Alakaapissa olevaan tilaan sopii 11 kg kaasupullo. Mallissa on neljä pyörää, minkä ansiosta grillin siirtäminen on helppoa.
Tekniset tiedot
| Poltinten määrä | 6 |
| Tuotenumero | 1582112 |
| Tuotemerkki | KINGSTONE |
| Syvyys | 60.5 cm |
| Mitat | 161 x 118 x 60.5 cm ( L x K x S ) |
| EAN | 4024506347168 |
| Teho (W) | 21000 |
| Grillausala | 90.5cm x 45cm |
| Korkeus | 118 cm |
| Tuotenimi | Kaasugrilli Kingstone Cliff6500 Beast |
| Nettopaino (kg) | 70.700 |
| Paino (kg) | 81.500000 |
| Leveys | 161 cm |