Kompakti kaasukäyttöinen Muurikka pizzauuni tarjoaa tasaisen lämmön koko paistopinnalle. Kuvunmuotoinen yläosa ja integroitu lämmönsäätölevy muodostavat HeatLock -lämpövyöhykkeen, joka edistää luonnollista lämmön kiertoa ja pitää kuuman ilman uunin sisällä pidempään.
Muurikka UHeat -teknologian U-muotoinen poltin jakaa lämmön kolmelta sivulta ja vähentää tarvetta käännellä pizzaa paiston aikana. Pizzauunissa on valualumiininen etupaneeli ja neljä jalkaa, jotka voidaan taittaa säilytystä varten. Tilavan sisätilan ansiosta voit paistaa sekä pieniä että suuria pizzoja.
Lämpenemisaika paistolämpötilaan on noin 20 minuuttia, mutta se voi vaihdella sääolosuhteiden ja ulkolämpötilan mukaan. Lämpimänä kesäpäivänä uuni kuumenee nopeammin, kun taas kylmempi sää pidentää lämpenemisaikaa. Kordieriitti pizzakivi tarvitsee aikaa lämmetäkseen tasaisesti parhaan paistotuloksen saavuttamiseksi.
Pizzakiven voi irrottaa puhdistusta varten.
Huom. matalapainesäädin ja kaasuletku myydään erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | MUURIKKA |
| Tuotenumero | 1644142 |
| Syvyys | 65.5 cm |
| Mitat | 63 x 43.5 x 65.5 cm ( L x K x S ) |
| EAN | 6414676027355 |
| Korkeus | 43.5 cm |
| Tuotenimi | Kaasupizzauuni Muurikka 16" |
| Nettopaino (kg) | 24.800 |
| Tuotetyyppi | Pizzauunit |
| Paino (kg) | 25.800000 |
| Leveys | 63 cm |