Laadukas Muurikka 58 LL kaasupoltinsetti, johon sisältyy emaloitu kaasupoltin ja metallijalusta, jossa on pitkät D-profiilijalat. Settiin kuuluu myös hylly säilytystä varten ja kuumavalssatusta teräksestä valmistettu pannu, jonka halkaisija on 58 cm.
Kaasupolttimessa on säädin integroidulla sytytyksellä, jonka avulla on helppo säätää lämpö sopivaksi. Lämpöä säädellään erikseen kahdessa kaasukehässä, mikä mahdollistaa eri lämpötila-alueiden käytön pannulla. Setissä on kulhomainen tuulensuoja, joka suojaa liekkejä tehokkaasti.
Tekniset tiedot
Käytössä huomioitavaa: Pannu tulee säilyttää kuivassa tilassa, kun sitä ei käytetä. Sopii ruoanlaittoon enintään 4-8 hengelle.
Huom. matalapainesäädin ja kaasuletku myydään erikseen.
| Tuotemerkki | MUURIKKA |
| Tuotenumero | 1644138 |
| Halkaisija | 58 cm |
| Mitat | 90 x 58 cm ( K x Ø ) |
| EAN | 6414676023180 |
| Korkeus | 90 cm |
| Tuotenimi | Kaasupoltinsetti Muurikka jalustalla 58 LL |
| Nettopaino (kg) | 17.250 |
| Tuotetyyppi | Kaasupoltin |
| Paino (kg) | 18.750000 |