LED-vaihtoehto perinteisille lampuille. Soveltuu paikkoihin, joissa lampuilta vaaditaan pitkää kestoikää sekä usein toistuvan päälle/pois kytkennän sietoa.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1041906 |
| Värilämpötila (K) | 2700 |
| Halkaisija | 3.6 cm |
| Mitat | 11.6 x 3.6 cm ( P x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4058075059191 |
| Teho (W) | 9 |
| Energialuokka | E |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 15000 |
| Pituus | 11.6 cm |
| Valoteho (Lumen) | 1050 |
| Tuotenimi | LED-lamppu Osram Ice Stick E27 1055 lm |
| Nettopaino (kg) | 0.039 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Lampunkanta | E27 |
| Väri | Mattavalkoinen |
| Jännite (V) | 220 |
| Paino (kg) | 0.047000 |