Perinteisen 15W T8-loisteputken tilalle opaali LED-valoputki. LED-putken mukana toimitetaan ns. led-sytytin (oikosulkukytkin).
| Tuotemerkki | AIRAM |
| Tuotenumero | 1560417 |
| Värilämpötila (K) | 4000 |
| Halkaisija | 2.6 cm |
| Mitat | 43.8 x 2.6 cm ( P x Ø ) |
| EAN | 6435200276834 |
| Teho (W) | 9 |
| Energialuokka | C |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 25000 |
| Pituus | 43.8 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 950 |
| Tuotenimi | LED-putki Airam T8/26 9W/840 900 lm |
| Nettopaino (kg) | 0.085 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Väri | Valkoinen |
| Paino (kg) | 0.129000 |