
Energiansäästö jopa 69 % verrattuna perinteisiin T8-loistelamppuihin.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1421732 |
| Lasin väri | Valkoinen |
| Värilämpötila (K) | 6500 |
| Halkaisija | 2.8 cm |
| Mitat | 121.3 x 2.8 cm ( K x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4099854039188 |
| Teho (W) | 15 |
| Energialuokka | E |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 30000 |
| Korkeus | 121.3 cm |
| IP-luokka | IP20 |
| Valoteho (Lumen) | 1800 |
| Valaisimen materiaali | Lasi |
| Tuotenimi | LED-Valoputki Star Osram T8 EM 36 1200mm 15W 6500K G13 |
| Nettopaino (kg) | 0.175 |
| Tuotetyyppi | Loisteputket |
| RA-arvo | 80 |
| Lampunkanta | G13 |
| Jännite (V) | 230 |
| Paino (kg) | 0.263000 |