Lämmönkesto +60 °C, soveltuu erinomaisesti esimerkiksi matalalla sijaitsevaan saunavalaisimeen. Ei himmennettävissä.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | AIRAM |
| Tuotenumero | 1559662 |
| Värilämpötila (K) | 2800 |
| Halkaisija | 6 cm |
| Mitat | 10.9 x 6 cm ( K x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 6435200206367 |
| Teho (W) | 4.5 |
| Energialuokka | F |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 10000 |
| Korkeus | 10.9 cm |
| Valoteho (Lumen) | 470 |
| Tuotenimi | LED-saunalamppu Airam vakio +60°C |
| Nettopaino (kg) | 0.046 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Lampunkanta | E27 |
| Väri | Valkoinen |
| Jännite (V) | 220 |
| Paino (kg) | 0.064000 |