
Tämä lamppu on ihanteellinen koristevalaisimiin tai muihin pieniin valaisimiin ja sillä on pienempi energiankulutus kuin hehku- tai halogeenilampuilla.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1042247 |
| Lasin väri | Kirkas |
| Värilämpötila (K) | 2700 |
| Halkaisija | 2.5 cm |
| Mitat | 8 x 2.5 cm ( P x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4058075432932 |
| Teho (W) | 4 |
| Energialuokka | E |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 15000 |
| IP-luokka | IP20 |
| Pituus | 8 cm |
| Valoteho (Lumen) | 470 |
| Tuotenimi | Led Special Osram T26 40 4W/2700K E14 |
| Nettopaino (kg) | 0.022 |
| Tuotetyyppi | Perfume bulbs |
| RA-arvo | ≥80 |
| Tuotesarja | Star |
| Lampunkanta | E14 |
| Jännite (V) | 230 |
| Paino (kg) | 0.036000 |