KONSTSMIDE Edison on ulkokäyttöön tarkoitettu seinävalaisin, joka tuo siistiä ja käytännöllistä valaistusta esimerkiksi ulko-oven viereen, terassille tai piharakennuksen seinälle. Musta metallirunko ja kirkas lasikupu muodostavat selkeän kokonaisuuden, joka sopii monenlaisiin julkisivuihin.
Valaisimessa on mukana LED-valonlähde, joten erillistä polttimon hankintaa ei tarvita. Kompakti halkaisija tekee valaisimesta huomaamattoman, mutta korkeus antaa sille ryhdikkään ilmeen. Koska valaisin ei ole himmennettävä, se on hyvä valinta paikkoihin, joissa halutaan luotettava ja tasainen perusvalo.
| Tuotemerkki | Konstsmide |
| Tuotenumero | 1636826 |
| Valaisimen väri | Musta |
| Varjostimen väri | Kirkas |
| Syvyys | 13 cm |
| Halkaisija | 7 cm |
| Mitat | 28.5 x 13 x 7 cm ( K x S x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 7318300030423 |
| Korkeus | 28.5 cm |
| Sisälle / ulos | Ulos |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valaisimen materiaali | Metalli |
| Varjostimen materiaali | Lasi |
| Tuotenimi | LED-ulkoseinävalaisin Konstsmide Edison musta Ø 7 cm |
| Nettopaino (kg) | 0.708 |
| Paino (kg) | 1.000000 |