Osram Endura Modern on nykyaikainen LED-ulkoseinävalaisin, joka tarjoaa miellyttävää ja häikäisemätöntä valaistusta pihaan, terassille tai sisäänkäynnin yhteyteen. Valaisimen sylinterimäinen muoto ja kirkas polykarbonaattikupu yhdistettynä tummanharmaaseen alumiinirunkoon luovat tyylikkään ja kestävän kokonaisuuden.
Valaisin luo kutsuvan ja turvallisen tunnelman ulkotiloihin, ja roiskevesisuojauksen ansiosta se kestää hyvin vaihtelevia sääolosuhteita.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1528005 |
| Värilämpötila (K) | 3000 |
| Mitat | 17,6 x 11 x 24 cm ( P x L x K ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4099854453335 |
| Teho (W) | 12 |
| Energialuokka | F |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 30000 |
| Korkeus | 24 cm |
| IP-luokka | IP44 |
| Pituus | 17.6 cm |
| Valon hajonta (°) | 360 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 610 |
| Valaisimen materiaali | Alumiini |
| Varjostimen materiaali | Muovi |
| Tuotenimi | LED-ulkoseinävalaisin Osram Endura Modern tummanharmaa 24 cm IP44 |
| Nettopaino (kg) | 1.300 |
| Pääväri | Harmaa |
| Tuotetyyppi | Seinävalaisimet |
| RA-arvo | >80 |
| Lampunkanta | Int. LED |
| Väri | Tummanharmaa |
| Jännite (V) | 240 |
| Paino (kg) | 1.630000 |
| Leveys | 11 cm |