Osram Lunetta Shine RGB on pistorasiaan kiinnitettävä yövalo, joka luo tunnelmallista ja turvallista valaistusta eri väreissä. Sisäänrakennettu hämärätunnistin kytkee valon automaattisesti päälle pimeässä ja sammuttaa sen, kun lisävaloa ei enää tarvita.
Valaisimessa on värinvaihtotoiminto, jonka avulla voidaan valita eri värisävyjä mielialan tai tilan mukaan. Kompakti muotoilu sopii hyvin esimerkiksi lastenhuoneisiin, käytäviin tai muihin sisätiloihin, joissa tarvitaan rauhallista ja miellyttävää valaistusta.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1527618 |
| Värilämpötila (K) | 2700-6000 |
| Mitat | 6 x 6 x 9 cm ( P x L x K ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4099854530630 |
| Teho (W) | 0.28 |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 25000 |
| Korkeus | 9 cm |
| IP-luokka | IP20 |
| Pituus | 6 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valon värilämpötila | Kylmä valkoinen / lämmin valkoinen |
| Valaisimen materiaali | Muovi |
| Liikesensori | Kyllä |
| Tuotenimi | LED-yövalo Osram Lunetta Shine RGB 0,28 W valkoinen 6 x 9 cm IP20 |
| Nettopaino (kg) | 0.040 |
| Pääväri | Valkoinen |
| Tuotetyyppi | Yövalot |
| RA-arvo | ≥80 |
| Tuotesarja | Lunetta |
| Väri | Valkoinen |
| Jännite (V) | 240 |
| Paino (kg) | 0.060000 |
| Leveys | 6 cm |