Marinetech 60° kaidehela on vinokulmainen kiinnitysjalka Ø 22 mm kaide- tai käsijohdeputkelle. Se soveltuu erityisesti tilanteisiin, joissa kaide asennetaan 60 asteen kulmaan tasopintaan, esimerkiksi veneissä ja muissa merellisissä rakenteissa.
Kaidehela on valmistettu kestävästä ja säänkestävästä ruostumattomasta teräksestä (A4), mikä takaa pitkän käyttöiän vaativissakin ulko-olosuhteissa. Kolmella ruuvikiinnityksellä varustettu pyöreä pohjalevy mahdollistaa tukevan ja siistin asennuksen.
| Tuotemerkki | Marinetech |
| Tuotenumero | 1047130 |
| Halkaisija | 63,5 mm |
| Mitat | 63,5 mm ( Ø ) |
| EAN | 4022697219622 |
| Tuotenimi | Kaidehela Marinetech 60° Ø 22 mm |
| Nettopaino (kg) | 0.185 |
| Tuotetyyppi | Venetarvikkeet |
| Paino (kg) | 0.189000 |