Suojaa liukastumista vastaan märillä ja liukkailla lattioilla. Matto on helppo puhdistaa, käsinpestävä. Sopii myös saunaan ja lattialämmitetylle lattialle. Materiaali PVC 90% ja polyesteri 10%.
Määrämittaan leikatuilla tuotteilla ei ole vaihto- eikä palautusoikeutta.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | AINO |
| Tuotenumero | 1579581 |
| Mitat | 65 cm ( L ) |
| EAN | 6416096212816 |
| Sisälle / ulos | Sisälle |
| Tuotenimi | Kosteantilanmatto Aino Musta/Hopea 65 cm (per metri) |
| Nettopaino (kg) | 9.000 |
| Pääväri | Musta |
| Väri | Musta/Hopea |
| Paino (kg) | 9.000000 |
| Leveys | 65 cm |