
Osram Smart+ WiFi -lamppu tuo älykkään valaistuksen GU10-kantaisten valaisimien käyttäjille. Tunable White -toiminnon ansiosta valon värilämpötilaa voidaan säätää lämpimästä valosta aina kirkkaaseen valoon, jolloin valaistus sopii sekä rentoutumiseen että työskentelyyn.
Lamppua voidaan ohjata mobiilisovelluksella tai ääniohjauksella, ja se on yhteensopiva Alexan, Google Homen, Apple Homen sekä muiden Matter-yhteensopivien alustojen kanssa.
Himmennettävä ominaisuus mahdollistaa valaistuksen säätämisen tilanteen mukaan, ja energiatehokas LED-tekniikka tekee lampusta pitkäikäisen ja taloudellisen vaihtoehdon perinteisille halogeenispoteille.
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1527543 |
| Värilämpötila (K) | 2700-6500 |
| Halkaisija | 5 cm |
| Mitat | 5.4 x 5 cm ( K x Ø ) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| EAN | 4099854529054 |
| Teho (W) | 4.7 |
| Energialuokka | F |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 20000 |
| Korkeus | 5.4 cm |
| IP-luokka | IP20 |
| Valon hajonta (°) | 45 |
| Valoteho (Lumen) | 350 |
| Tuotenimi | LED-lamppu Osram Smart+ WiFi DIM GU10 4,7 W 350 lm TW 2700–6500 K 1 kpl/pkt |
| Nettopaino (kg) | 0.043 |
| Pääväri | Läpinäkyvä/väritön |
| Tuotetyyppi | Spottilamput |
| RA-arvo | 80 |
| Lampunkanta | GU10 |
| Jännite (V) | 240 |
| Paino (kg) | 0.065000 |