LED-nauha setti, jonka värilämpötilaa voi säätää tunnelman mukaan kirkkaan valkoisesta lämpimän valkoiseksi. IP44 suojaus mahdollistaa MaxLED-nauhan asentantamisen myös kosteisiin tiloihin, kuten kylpyhuoneeseen. Joustavan materiaalinsa ansiosta nauha on helppo asentaa erilaisille tasoille. Nauha on myös lyhennettävissä tarpeen mukaan. Säädä värilämpötila kirkkaaksi, kun haluat piristävää valoa. Lämmin valaistus sopii puolestaan tunnelmalliseen valaistukseen. Valon värilämpötilan vaihto onnistuu helposti infrapuna kaukosäätimellä.
Setti sisältää LED-nauhan, kaukosäätimen sekä virtalähteen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | PAULMANN |
| Tuotenumero | 1574241 |
| Värilämpötila (K) | 2700-6500 |
| Mitat | 300 cm ( P ) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| EAN | 4000870798775 |
| Teho (W) | 11.5 |
| Energialuokka | G |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 30000 |
| IP-luokka | IP44 |
| Pituus | 300 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 690 |
| Tuotenimi | LED-Nauha MaxLED 250 Basic Set Tunable White IP44 3m |
| Nettopaino (kg) | 0.290 |
| Pääväri | Hopea |
| Väri | Hopea |
| Jännite (V) | 24 |
| Paino (kg) | 0.337000 |