YourLED-sarjaan perus LED-nauhasetti. Settiin kuuluu 150 cm LED-nauhaa, muuntaja ja kaukosäädin.
MaxLED-nauha on niin voimakas, että sitä voi käyttää jopa koko huoneen valaistuksena. Nauhat sopivat erinomaisesti korostuksiksisi erilaisille pinnoille. RGB-setin nauhoissa on värin vaihto-ominaisuus, jonka avulla saat luotua erilaisia tunnelmia kotiisi. Voi muokata valoa rauhallisen yksivärisestä monivärisiin efekteihin. Erilaisia väriyhdistelmiä voi luoda punaisesta, vihreästä ja sinisestä (RGB - red, green, blue). Nauhoissa on salamavalo- ja vilkutustoiminto. LED-nauan pystyy jatkamaan 3 metriseksi.
LED-nauhoissa on liimapinta, joten asentaminen on helppoa niin tasaisille kuin kaareville pinnoille. Nauhoissa on kätevä liitin, jonka avulla nauhan saa helposti asennettua muuntajaan ja muihin nauhoihin. LED-nauhaa voi lyhentää halutessas Voit myös helposti jatkaa MaxLED-perussarjaasi yksittäisillä LED-nauhoilla. Huomioi kuitenkin suunnittelussa, ettei perussetin maksimi pituus ylity.
Sopii myös kosteisiin tiloihin. LED-nauhaa voi himmentää.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | PAULMANN |
| Tuotenumero | 1040353 |
| Mitat | 150 x 1,25 x 0,4 cm ( P x L x K ) |
| EAN | 4000870706749 |
| Teho (W) | 20 |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 30000 |
| Korkeus | 0.4 cm |
| Pituus | 150 cm |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valoteho (Lumen) | 630 |
| Tuotenimi | LED-nauha setti Paulmann MaxLED RGB 1,5 m |
| Nettopaino (kg) | 0.470 |
| Pääväri | Hopea |
| Väri | Hopea |
| Jännite (V) | 220 |
| Paino (kg) | 0.584000 |
| Leveys | 1.25 cm |