Pyökki on klassinen kovapuu, joka tunnetaan vaaleasta väristään, hienorakenteisesta syykuviostaan ja erinomaisesta työstettävyydestään. Sormijatkettu ja reunaliimattu. C/C-laatuluokka sallii enemmän näkyviä oksia, halkeamia ja värieroja, mikä antaa pinnalle karhean ja orgaanisen ilmeen.
Tämä tekee siitä täydellisen valinnan teollistyylisiin, maalais- tai rustiikkisiin sisustuksiin.
Täydellinen keittiötasoihin, työpöytiin, hyllyihin ja huonekaluihin. Toimitetaan hiottuna.
Ei suositella ulkokäyttöön. Keittiökäytössä suositellaan elintarviketurvallista pintakäsittelyä.
Hoito: levitä öljyä, petsiä tai lakkaa suojataksesi pintaa. Puhdista pehmeällä, kostealla liinalla, veden jättämistä tason päälle ei suositella.
| Tuotemerkki | PXSOLID |
| Tuotenumero | 1591631 |
| Mitat | 1200 x 400 x 18 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7640327568178 |
| Pituus | 1200 mm |
| Tuotenimi | Liimapuulevy PXSolid pyökki C/C 18 x 400 x 1200 mm |
| Nettopaino (kg) | 6.048 |
| Paksuus | 18 mm |
| Paino (kg) | 6.048000 |
| Leveys | 400 mm |