CAMARGUE Skärgård -sarjan LED-valaisin on 80 cm leveä peilivalaisin, joka tuo tasaisen ja miellyttävän työskentelyvalon esimerkiksi kylpyhuoneeseen, kodinhoitohuoneeseen tai eteiseen. Krominvärinen viimeistely sopii monenlaisiin peili- ja allaskokonaisuuksiin.
Valaisimessa on luonnonvalkoinen värilämpötila, joka antaa puhtaan, neutraalin valon. Mukana tulevan asennuslevyn ansiosta valaisimen voi kiinnittää joko peilin yläreunaan tai seinäpintaan tilanteen mukaan. Runko on valmistettu ABS-muovista, ja IP44-luokitus tekee valaisimesta varman valinnan myös kosteissa olosuhteissa.
| Tuotemerkki | CAMARGUE |
| Tuotenumero | 1003761 |
| Värilämpötila (K) | 4000 |
| Syvyys | 10.8 cm |
| Mitat | 80 x 4 x 10.8 cm ( L x K x S ) |
| EAN | 8594175643206 |
| Teho (W) | 13 |
| Energialuokka | F |
| Korkeus | 4 cm |
| IP-luokka | IP44 |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Valon värilämpötila | Luonnonvalkoinen |
| Valoteho (Lumen) | 740 |
| Tuotenimi | LED-valaisin Camargue Skärgård peilille kromi 80 cm |
| Nettopaino (kg) | 0.740 |
| Pääväri | Kromi |
| Tuotetyyppi | LED-valaisin |
| Tuotesarja | Skärgård |
| Väri | Kromi |
| Jännite (V) | 220 |
| Paino (kg) | 0.900000 |
| Leveys | 80 cm |