Tyylikäs Dörner + Helmer -polyuretaanipyörä soveltuu 50 kg kantavuudellaan raskaimpienkin huonekalujen alle ja kääntyvä pyörä mahdollistaa huonekalujen siirtämisen ilman ongelmia. Pyörä kääntyy kevyesti kaksoiskuulalaakereiden ansiosta ja siinä on iskunkestävät liukulaakerit. Saatavilla myös jarrullisena versiona.
Tekniset tiedot
| Halkaisija | 75 mm |
| Tuotenumero | 1065361 |
| Mitat | 75 mm ( Ø ) |
| EAN | 4002350549471 |
| Maksimikapasiteetti | 50 |
| Tuotenimi | Kalustepyörä Ø 75 mm Läpinäkyvä |
| Nettopaino (kg) | 0.255 |
| Pääväri | Läpinäkyvä/väritön |
| Tuotetyyppi | Kalustepyörä |
| Paino (kg) | 0.274000 |