
Pienempi energiankulutus kuin hehku- tai halogeenilampuilla. Korvaa helposti hehkulamput kompaktin koonsa ansiosta. Antaa välittömästi 100 % valoa, ei lämpenemisaikaa
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | OSRAM |
| Tuotenumero | 1042073 |
| Lasin väri | Matta |
| Värilämpötila (K) | 2700 |
| Halkaisija | 8 cm |
| Mitat | 11.5 x 8 cm ( P x Ø ) |
| Himmennettävä | Ei |
| EAN | 4058075433267 |
| Teho (W) | 9.1 |
| Energialuokka | F |
| Odotettu käyttöikä (tuntia) | 15000 |
| IP-luokka | IP20 |
| Pituus | 11.5 cm |
| Valon hajonta (°) | 36 |
| Valoteho (Lumen) | 670 |
| Tuotenimi | Led Star Osram R80 100 36° 9.1W/2700K E27 |
| Nettopaino (kg) | 0.250 |
| Tuotetyyppi | Heijastinlamput |
| RA-arvo | ≥80 |
| Tuotesarja | Star |
| Lampunkanta | E27 |
| Jännite (V) | 230 |
| Paino (kg) | 0.278000 |