Kovapuulattia Light Suede 2S on Kährs Life -malliston kaksisauvainen tammilattia, jonka vaalea sametinpehmeä mokkanahan sävy luo rauhallisen taustan erilaisille sisustuksille. Lattian pintakerros on valmistettu valikoidusta tammesta, sisältää jonkin verran oksia, puun luonnollinen ilme ja tuntuma. Innovatiivinen mattalakattu pinta ehkäisee heijastuksia ja muodostaa samalla puuta suojaavan kerroksen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | KÄHRS |
| Tuotenumero | 1597852 |
| Mitat | 1225 x 193 x 7 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7393969107426 |
| Kuosi | 2-säle |
| Pituus | 1225 mm |
| Tuotenimi | Kovapuulattia Kährs Life Light Suede 2S |
| Nettopaino (kg) | 17.980 |
| Tuotesarja | Live |
| Paksuus | 7 mm |
| Paino (kg) | 17.980000 |
| Leveys | 193 mm |