Kovapuulattia Pure Oak 1S Wide on Kährs Life -malliston yksisauvainen leveälankkuinen tammilattia, jossa tammen oma luonnollisen kaunis ja lämmin aidon puun sävy on parhaimmillaan. Lattian pintakerros on valmistettu valikoidusta tammesta, sisältää jonkin verran oksia. Lattiassa on puun luonnollista ilmettä ja tuntumaa. Laudan kaikilla sivuilla olevat reunaviisteet luovat klassisen lankkulattian ilmettä. Innovatiivinen mattalakattu pinta ehkäisee heijastuksia ja muodostaa samalla puuta suojaavan kerroksen.
Tekniset tiedot
| Tuotemerkki | KÄHRS |
| Tuotenumero | 1597857 |
| Mitat | 1810 x 150 x 7 mm ( P x L x Paks. ) |
| EAN | 7393969107440 |
| Kuosi | Lankku |
| Pituus | 1810 mm |
| Tuotenimi | Kovapuulattia Kährs Life Pure Oak Wide 1S |
| Nettopaino (kg) | 20.750 |
| Tuotesarja | Live |
| Paksuus | 7 mm |
| Paino (kg) | 20.750000 |
| Leveys | 150 mm |